fbpx
Antrenman BLOG

Fitness Omuz Hareketleri Geniş Omuzlara Sahip Ol !

Omuz kaslarınızı geliştirmek ve daha geniş omuzlara sahip olmanız için yapmanız gereken fitness omuz hareketleri…

fitness omuz hareketleri

Fitness Omuz Hareketleri

Geniş omuzlar, üçgen görünüm ve özgüvenli bir duruş. Kim istemez ki…

1- Shoulder Press

Shoulder press
Shoulder Press

Hem dumbell hem de bar ile yapabileceğiniz Shoulder Press hareketini oturarak ya da ayakta yapabilirsiniz. Omuz kaslarınızı geliştirmek için oldukça etkili bir harekettir.

2- Dumbell Lateral Raise

Dumbell Lateral Raise
Dumbell Lateral Raise

En iyi omuz hareketleri listesinin vazgeçilmezi nedir diye sorsanız cevabımız kesinlikle Dumbell Lateral Raise olurdu. Omuz antrenmanlarının vazgeçilmezi olan Dumbell Lateral Raise hareketinin sizi düşük ağırlıklarda bile ne kadar zorlayacağına inanamayacaksınız. Hareketi yaparken vücudunuzu sallamamaya dikkat edin.

3- Front Raise

Front Raise
Front Raise

Ön omuz kaslarının gelişimi için Front Raise hareketini antrenman programınıza mutlaka ekleyin. Hareketi dumbell veya bar ile yapabilirsiniz. Hareketi yaparken vücudunuzu sallamamaya dikkat edin.

4- Bent Over Lateral Raise

Bent Over Lateral Raise
Bent Over Lateral Raise

Arka omuz kaslarınızı geliştirmek için Bent Over Lateral Raise hareketini programınıza ekleyebilirsiniz. Düşük ağırlıklar ile oturarak yapmanız daha kolay olacaktır. Hareketi yaparken tepe noktada yaklaşık iki saniye bekleyin ve ağırlığı yavaşça indirin.

Bunu da okuyun — Core Bölgesi Nedir?


Takipte kalın 👇

Antrenman formları, motivasyon, fitness antrenman-beslenme ipuçları ve daha fazlası için İnstagram sayfamızı inceleyip takip edebilirsiniz.