fbpx
Antrenman BLOG

Antrenman Nedir? Nasıl Yapılır?

Her spor dalında sporcular, antrenman yaparak kendilerini geliştirirler. Günlük hayatta sürekli olarak duyduğunuz “antrenman” kelimesinin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız makalemizi okuyun. Antrenman nedir? Nasıl yapılır?

Antrenman Nedir

Antrenman Nedir?

Antrenman, kısaca bir plan dahilinde sürekli gelişimi hedefleyerek yapılan çalışmalardır. Yani sporcudan alınan verimin en üst seviyeye çıkmasını sağlamak amacıyla yapılır. Sporcunun hem fiziksel hem de psikolojik açıdan gelişiminin sağlanması için farklı antrenman metotları uygulanmalıdır.

Antrenman Nasıl Yapılır?

Antrenman, yaptığı spor dalına göre sporcunun istenilen düzeye ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılır. Yapılan tüm fiziksel, teknik ve psikolojik egzersizler de bu amaca yönelik olarak düzenlenir. Örneğin; futbol oynuyorsanız buna yönelik antrenman yapmanız gerekir.

Antrenman programları aşamalı olarak artan şiddette, sporcunun gelişimini göz önünde bulundurarak sürekli olarak güncellenir. İyi bir antrenörle çalışmak gelişimin sağlanması ve sürekliliği için en önemli etkendir.

Bunu da okuyun!  Kardiyo Nedir?


Takipte kalın 👇

Antrenman formları, motivasyon, fitness antrenman-beslenme ipuçları ve daha fazlası için İnstagram sayfamızı inceleyip takip edebilirsiniz.