fbpx
Antrenman Beslenme BLOG

Fitness’ta Kür Ne Demek? Küre Nasıl Girilir?

Bu araştırmayı yaptığınıza göre bir sporcunun küre girdiğini ve çok iyi geliştiğini duymuş olmalısınız. Ancak fitness ve vücut geliştirmede kür diye bahsettikleri olay sandığınız gibi bitki kürleri değil. Peki fitness’ta kür ne demek? Ne işe yarar?

Kür nedir fitness

Fitness’ta Kür Ne Demek?

Fitness’ta kür, steroidlerden oluşan ilaç kombinasyonlarıdır. Sporcular hedeflerine göre yağ yakma, hacim kazanma, performans arttırma vb. kür programlarına girerler. Kür dönemi boyunca sporcular çeşitli hormonlar ve bunların yan etkilerini azaltmak amacıyla koruyucu ürünler kullanırlar. Sonrasında ise bu zararlı ürünleri vücutlarından atmak için kür tedavisine girerler.

Küre Nasıl Girilir?

Senfitsin olarak düzenli beslenme ve bilinçli spor ile sağlıklı ve fit bir yaşam hedefine ulaşılabileceğini savunuyoruz. Bu nedenle kür kullanım aşamaları hakkında sizlere bilgi vermeyeceğiz. Unutmayın ki spor yapmak yaşamın gerekliliğidir. Eğer sağlığınızdan daha önemli hedefleriniz yoksa bu tarz ürünleri kesinlikle kullanmayın. Steroid zararları hakkındaki yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


Takipte kalın 👇

Antrenman formları, motivasyon, fitness antrenman-beslenme ipuçları ve daha fazlası için İnstagram sayfamızı inceleyip takip edebilirsiniz.