fbpx
Antrenman Beslenme BLOG

Fitness Kilo Verdirir mi? Spor İle Kilo Ver!

Kilo vermeye karar verdiyseniz bunu nasıl yapmanız gerektiğiyle ilgili onlarca doğru veya yanlış bilgiyle karşılaşırsınız. Kimisi zayıflama çayları, trend ama sürdürülebilirliği olmayan diyetler vb. yollardan medet umar. Kimisi ise spor yapmanın ve kalori açığı yaratmanın en doğru yol olduğunu bilir. Siz de bu yazıyı okuyorsanız kesinlikle doğru yoldasınız. Zayıflamayın, Güçlenin ve Fit Bir Vücuda Sahip Olun. Fitness kilo verdirir mi?

Fitness İle Kilo Verilir mi

Fitness Kilo Verdirir mi?

Spor yapmak, kilo vermenin en etkili ve en sağlıklı yoludur. Fitness ise kardiyo, ağırlık, denge, esneklik çalışmalarıyla birlikte birçok egzersizi kapsar. Yani fitness programları kilo vermek için doğru, etkili ve sağlıklı bir yoldur.

Fitness; kaslarınızı, dolaşım ve solunum sisteminizi ve eklemlerinizi çalıştıran tüm hareketleri içerir. Fitness çalışmalarına başlayarak;

  • Kaslarınız güçlenir,
  • Yağ yakımı başlar,
  • Metabolizmanız hızlanır,
  • Kardiyovasküler sisteminiz gelişir,
  • Esneklik, dayanıklılık ve hız becerileriniz artar.

Tüm bu faydaların yanısıra fitness, ruhsal ve bedensel açıdan zinde hissetmenizi sağlar. Bir yandan yağ yakımı sağlayarak diğer yandan kaslarınızı güçlendirir. Bunun sonucunda vücut kompozisyonunuz düzelir yani fit bir vücuda sahip olursunuz.

Eğer fitness programlarına başlamak istiyorsanız aşağıda yeni başlayanlar için örnek bir program bıraktık. Hedefiniz için en doğru planlamayı da antrenörünüzün yapacağını unutmayın.

Yeni Başlayanlar İçin Fitness Antrenman Programı için tıklayınız.

Fitness ile kilo verirken beslenme

Egzersize başladık. Peki bu tek başına yeterli mi? Maalesef değil. Fitness programınıza uygun olarak beslenmelisiniz.

  • Protein oranı yüksek
  • Kalori açığı yaratarak hazırlanmış (*Kalori açığı nedir?)
  • İhtiyacınız olan makro ve mikro besinleri içeren bir beslenme programı hedefinize en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar.

 

Takipte kalın 👇

Antrenman formları, motivasyon, fitness antrenman-beslenme ipuçları ve daha fazlası için İnstagram sayfamızı inceleyip takip edebilirsiniz.