fbpx
Beslenme

Su Diyeti Nedir? Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyeti… Son zamanlarda oldukça adından bahsettiren su diyeti nedir? Çoğunluğu sıvı alımına dayanan bir beslenme şekli olarak karşımıza çıkan su diyeti nasıl yapılır?

Su Diyeti Nedir

Su diyeti nedir?

Adından da anlaşıldığı gibi su diyeti, su ve sıvılar harici besinlerin alınmadığı bir beslenme şeklidir. Yani katı besinler yerine sıvı besinlerin tercih edildiği bir diyettir. Halk arasında su orucu olarak da adlandırılmaktadır.

Su diyeti nasıl yapılır?

Su diyeti uygulanırken suyun yanı sıra vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin öğelerinin de alınması gerekir. Bu besin öğeleri mikro ve makro besinlerdir. Bu nedenle besin içeriği yüksek sıvılar da tüketilmelidir. Aksi halde vücudumuz bu besinleri alamadığı için büyük olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

Su diyeti sağlıklı mı?

Her ne kadar verilen vaatler can alıcı olsa da su diyeti uygulamanın zararları da olabilir;

  • Kas kaybı
  • İhtiyaç duyduğunuz besin öğelerini alamadığınız taktirde vücut fonksiyonlarında bozulma
  • Baş ağrısı, mide bulantısı vb. reaksiyonlar
  • Metabolizma hızında düşüş

Senfitsin ne diyor?

Senfitsin’e göre sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en doğru yolu kalori açığı oluşturmak ve düzenli spor yapmaktır. Hem sıkı bir vücuda sahip olmak hem de sağlıklı kilo vermek için bunları yapmanız yeter.


Takipte kalın 👇

Antrenman formları, motivasyon, fitness antrenman-beslenme ipuçları ve daha fazlası için İnstagram sayfamızı inceleyip takip edebilirsiniz.